antibiootikum raseduse ajal 12.01.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Mulle määrati 2008-ndal aastal antibiootikum Ospamox ( amoksitsilliin )1000 mg, mida pean võtma alati enne suuõõne protseduure ( hambaarst ),et ei tekiks mingeid infektsioone. Antibiootikum krjutati sest avastati PDA 0,2 cm diastoolse vooluga kopsuarterisse.
Aga nüüd olen rase 10-ndat nädalat ja minek hambaarsti juurde.Küsimus ongi selles,et kas ma tohin seda rohtu ka nüüd võtta,kas see võib kuidagi kahjustada loodet? Infolehel on kirjas et enne tuleks konsulteerida arstiga,aga kuna ma olen Soomes ja siin arvele võttes ei osatud mulle öelda ja arsti aeg on alles veebruaris.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 29-aastane.
Rasedatele on penitsilliinrea preparaadid lubatud, ka amoxicillin.
Kahjulikud on bakterid, kui nad on ema organismis ja neid mitte ravida.
Sel juhul on ravi alati ohutum kui ravimata jätmine.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest