Depo pro-vera ja nüüd serophen ja duphaston. 12.11.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Alustan algusest eelmine aasta 25.09.2013 oli mul 8 ndalal puhastus(rasestusin kui olime mehega aasta koos eland,nüüd oleme siis kaks aastat koos),peale mida soovitas mu naistearst(odavat,praktilist ja millega viljakus taastub üli normaalselt) proverat,seega saingi esimese süsti kohe 25sept 2013,järgmise sain 3 kuud hiljem 22 detsember 2013 ja peale seda hakkas määrima ja veritsema,enam ühtegi süsti ei last teha,septembris pöördusin arsti poole,et ma tahaks last hakata tegema aga sellise tsükliga ei saa ju kuidagi(-tsüklihäire oli võimas,sest normaalset tsüklit oli 2 ainult detsembrist-septembrin,ülejäänd aeg aint määris ja veritses.)
Andsin proovid ja vereproovi mensese 5ndal päeval ja seal ei näidand muud kui,et mees suguhormooni vähevõitu aga mitte midagi hullu...
Oktoobrist siis sain esimese kuuri 5ndast tsükli päevast,5 päeva järjest seropheni ja 14ndast päevast,10 päeva järjest duphastoni. 16ndal päeval oli jube emaka ja munasarja valu ja pöördusin arstile,et mis jama see on ,ultrahelis avastas,et mu munasari on suurenend ja see teebki haiget ja et munasarja ümber on kaks kera-tsüsti(arvatavasti siis serophenist-ma ise eeldan sest arst ei selgita!).Ootasin siis menstruatsiooni mis venisid 2 ndalat pikemaks,läksin siis taas arstile,et miks menses ei hakka,et tuli välja,et emaka limaskest õhuke.
Määrati siis uus raviskeem 5ndast tsükli päevast 2 seropheni,5 päeva järjest ja duphastoni 14ndast päevast 3 tk päevas,10 päeva. Ja see kuu siis samad valud,et ov järjekordselt ei old vist lõplik.Helistasin arstile,et jälle need valud,tema siis teatas,et tal nüüd tuli meelde,et mul oli kaks provera süsti ja et äkki alustasimme seropheni ja duphastoniga liiga vara.
Olin uurind netist ovitrelli süstist,et see ehk siis teeb ovuleerimise lõplikuks,kui serophen väljutab aga lõplikult valmis ei tee...
Mis teie asjast arvate? mida ma peaksin tegema ,mida mitte? Käin ühe ja sama arsti juures aga antud hetkel ma tunnen,et ta keerab sedasi mu viimsegi tervise tuksi ja ma ei saagi kunagi lapsi ( üks 4 aastane laps on olemas)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 25-aastane.
Olen teiega nõus, jääb tõesti arusaamatuks, miks nii noorele ja tervele naisele peaks ordineerima Depo-Provera süste, kui kaasjal on saadaval palju uusi kontratseptsiooni meetodeid.
Te ei peaks eriti muretsema, sest olete noor ja ovulatsioonid peaksid taastuma spontaanselt. Ostke apteegist ovulatsiooni testid ja tehke neid õpetuse järgi, kasuks tuleb Inofolic ja Pregnacare viljakuse vitamiinid naistele ja meestele. Andke endale puhkust nii füüsilises kui ka vaimses mõttes, ärge keskenduge liigselt igale tundmusele.
Kindlasti on viljakusega hetkel kõik kontrolli all. Kui te ei ole rasestunud sügiseks 2015, siis võiksite tulla viljatu paarisuhte uuringutele.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest