Kolibakter ja ravi raseduse ajal 06.11.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 14 nädalat rase ja uurinikülvis avastati mul kolibakter. Kuna urineerimine on osadel kordadel ka valulik, siis arst kirjutas mulle antibiootikumi NOLICIN (toimeaine norfloksatsiin) ja ütles, et pärast esimest trimestrit võib neid võtta. Aga loen igalt poolt nüüd, et tegelikult ei tohiks rasedad seda tarvitada ja kui siis ainult esimesel trimestril. Kumb siis on vähem ohutu, kas võtan Nolicin`i kuigi raseduse ajal on see keelatud või jätan antibiootikumid võtmata? Kas viimasel juhul sean kuidagi suuremasse ohtu lapse? Kas on mingeid muid viise kolibakteri raviks? Mis oleks õigem antud olukorras teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Nolicin on vastunäidustatud rasedsue ajal, seega peaks leidma muu antibiootikumi, mis sobib rasedale. kolibakterile mõjuvad ka teised antibiootikumid. Ravimtundlikkus onteie uriinikülvis kirjas.
DR Kadastik