Rasestumine ja klamüüdia. 17.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere ! Mul on selline mure, et olen mitu korda põdenud klamüüdiat. Nüüd soovin last saada. Olen ka kolm kuud olnud kaitsmata vahekorras, kuid rasestunud pole. Saan aru, et see on liiga lühike aeg, et päris lootust kaotada ja pealegi pole ma ka oma ovulatsioonipäevi välja arvestanud. Kuid mind huvitab see, kas ka mina pean vähemalt aasta jooksul üritama rasestuda ja alles siis pöörduma uuringuteks arsti poole või on mõttekas sellega juba praegu alustada? Ja kui avastatakse, et munajuhad pole läbitavad, kas mul on siis veel lootust kuidagi rasestuda? AIRE.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Aire!

Soovitud rasestumine sõltub väga paljudest asjaoludest. Arvan, et Te olete saanud kaasaegset ja kvaliteetset ravi koos partneri(te)ga ja teinud ka peale ravi kontrollanalüüsid.

Lisainformatsioonist on olulisemad Teie vanus ja kas Teil on olnud varem rasedusi.

Kui tunnete muret, ei pea ootama. Professionaali uuringud ja nõuanded peaksid Teid toetama. Praegu on 21. sajand, võimalusi patsiente aidata on palju. Nõuanne: pöörduge naistearstile!

Naistearst Galina Litter