tugev veritsus raseduse ajal 30.07.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Mul on 10 rasedusnädal. Ja mul on juba 10 juulist alates veritsus. Olen selle aja jooksul käinud kahel korral ultrahelis, viimane kord oli 19 juuli EMOs kus leiti loote jätkuv südametegevus ja kirjutati välja ravimitena duphaston ja no-spa. Sellest ajast saadik on jätkuvalt veritsus, mõni päev määrib ainult, kuid mõni päev on tugev veritsus ja ka tulevad suured veretükid. Rasedusega arvele võtnud ma veel pole, kuna arstile helistades öeldi et arvele võetakse 12 rasedusnädalast alates ja et katkemiseoht varases raeduses on külaltki sagedane nähtus. Minu küsimus ja mure on selles, et mida annaks mul veel teha sellises olikorras, kas lihtsalt oodata, et ehk on loode veel elus ja veritsus lõpeb ja ravi ma ju saan. Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 39-aastane.
Kahjuks unustasite kirjutada, kas olete varem rase olnud, kas olete varem sünnitanud.
Olukord on muret tekitav, kuid midagi kiiresti muuta on keeruline ja alati see ei õigustagi. Määratud ravi on toetav ja leevendav. Kui tekib platsenta, siis on nn kaitsev barjäär olemas.
Soovitan lugeda kolleeg Kristiina Rull artikleid raseduste katkemistest, siis saate teada, kui sage see probleem on ja sajad põhjused, mis võivad olukorda tekitada.
Otsing "Kristiina Rull". Soovitaksin isegi meditsiiniteaduste doktori vastuvõtule pöörduda Tartusse. Tallinnas soovitan pöörduda dr Marek Šois eravastuvõtule UHD, kui olukord on kontrolli all, siis on ka meeleolu rahulikum.
Jätkake ravi, rasedate vitamiinide ja foolhappe tarvitamist väärarendite profülaktikaks.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest