Pillide katkestamine poole lehe pealt 07.05.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Tarvitasin Yasminelle pille. Elukaasalsega on ammu teemaks olnud rasestumine. Tagasi on meid (rohkem küll mind) hoidnud mehe töö väljapool Eestit. Nüd olen jõudnud endas selgusele, et suudan last kasvatada ka mehe pideva kõrvalolekuta. Ühesõnaga lõpetasin pillide võtmise, aga tegin seda poolelt lehelt (võtsin ära 7 esimest pilli). Miks? Sest mu mees on 2-3 nädala pärast (mil peaks olema esimene "päris" ovalutsioon) kodus. Kui oleksin lehe lõpuni võtnud, siis oleks ovalutsioon tõenäoliselt jällegi sattunud aega, mil teda tükk aega pole. Sain medõest sõbranna käest väga pahandada, et lõpetasin poole lehe pealt. Nüüd olevat mul tsükkel lootusetult sassis jne. Ise olen aru saanud, et pärast pillidega lõpetamist võib tsükli korrapäraseks muutumine nii või naa aega võtta, et siis väga vahet ei ole, kas kõpetan lehe lõppedes või poolepealt. Nii et kindlat tsüklit ja ovalutsiooni aega ei saa mõlemil juhul ette ennustada. Kas ma saan sellest õigesti aru? Enne tablettide võtma hakkamist (1,5 aastat tagasi) oli tsükkel korrapärane. Kui 7 aastat tagasi samuti pillidest loobusin (tol korral tarvitasin neid küll ainult 5 kuud), olid kohe päevad korrapärased.

Küsimus siis, kas tegin suure karuteene endale ja rasestumisplaanile pillide poolepealt lõpetamisega? Kui nüüd selgubki, et tsükkel on ebakorrapärane, kas on mingit ravi sellele, mille ajal oleks võimalik rasestuda?

Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. loomulikult peaks pillide lõpetamisel arvestama sellega et lõpetama peaks karbiga. Nüüd ega midagi hullu ka pole, lihtsalt tsükkel tuli varem ja kas mensesed hakkavad regulaarselt käima või ei seda on näha edaspidi. Mingit ravi ei pea tegema, jälgige oma tsüklit poole aasta vältel. Kui on probleem, siis peaksite pöörduma günekoloogile. Dr Kadastik