Duphaston ja positiivne rasedustest 06.04.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpetasin pillide võtmise detsembris ja esimene tsükkel oli normaalne, kuid peale seda venis väga pikaks ja arst kirjutas Duphastoni. Pidin seda 10 päeva võtma (1 tableti) ja siis päevi ootama jääma. Enne ravimi kirjutamist tehti ka veretest ja sisemine ultraheli kontrollimaks ega rasedust pole. Mõlemate vastused olid negatiivsed.

Niisiis hakkasingi Duphastoni võtma. Siis tundsin, et rinnad muutuvad igapäevaga järjest tundlikumaks ja otsustasin teha rasedustesti. Tegin seda päev peale viimase ehk 10.-nda tableti võtmist ja tulemus oli positiivne. Sama päeva õhtul hakkas määrima ja järgmisel päeval olid päevad kohal.

Internetist erinevate inimeste kogemusi lugedes seoses Duphastoni võtmisega jäi silma, kus arstid olid öelnud, et kui peale Duphastoni kuuri on test positiivne, siis tuleb ravimi võtmist jätkata ja isegi suurendada. Kas seda oleks pidanud ka mina tegema ja minu arst mulle ütlema?
Kui ei, siis miks võis test positiivne olla. Kas näiteks antud ravimi võtmine võib muuta testi tundlikkust vms?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 24-aastane.
Duphaston on kaasaegne ja enim kasutatav ravim menstruaaltsükli häirete raviks ja ka rasestumise probleemide korral, Duphaston "soodustab" rasestumist ja seda ravimit on lubatud kasutada ka raseduse ajal. Kuna tegemist on kollakeha hormooniga, siis tema toimel rasedustest ei muutu. Rasedustest näitab rasedushormooni HCG hommikusest uriinist. Kui rasedustest oli positiivne, siis on võimalik nn biokeemiline väike rasedus, mida oleme sageli näinud.
Oluline on teie soov: kas soovite hetkel rasestuda ja sünnitada või soovite hetkel rasedusest hoiduda? Kui soovite rasestuda ja sünnitada, siis ärge hoiduge ja menstruatsiooni peetuse puhul tehke hommikusest uriinist rasedusteste. Kasuks on vitamiinid rasedatele ja foolhape väärarendite profülaktikaks.
G.Litter naistearst.ee Piritalt - Maarjamäelt