Azitrox antibiootikum 19.11.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 22. nädalat rase.
Mul on olnud nohu ca 3 nädalat. Esimene nädal oli valge, viimased 10 päeva roheline. Ka köhatama ajab. Nüüd tehtud vereproov näitab CRV 50 ja arst kahtlustab põskkoopapõletikku, kuid kindlalt ei tea. Endal mul taolisi kaebusi pole, mul on varem sama haigus olnud.
Kirjutas Azitrox-i, kuid loen infolehelt, et rasedad ei tohi kasutada. Olen väga mures.
Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui on põskkoopa põletik siis rasedale võib anda ainult peniciliinrea prepaarte, ka ampicilliin, amoxicilliin l on ubatud.
DR Kadastik