Raseduse algus ja lennureis 3+3 tundi 17.09.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin ka küsida nõu. Olen erinevad Teie vastused märksõnade kaupa läbi töötanud, aga kuna iga lugu on mõneti erinev, siis küsiks ikkagi üle raseduse ja lennureisi puudutava teema.
Olen 30a ja arvatavasti 5. nädalat rase (esma). Viimased päevad 17.08., viimane OV 30.08. rasedustest oli positiivne juba 4-5 päeva enne arvatavaid päevi ja seda korratud. 16.09. sai käidud põie uuringutel ja juhtumisi oli emakas nähtav u 2mm lootemuna. Elitesse arstile, et vaadata, kas midagi juba näeb ja kas on okei saab 19.09.

Küsimus, aga mis muret teeb on 3. Esiteks enne arvatavat viljastumist võtsin põiepõletiku tarvis 8 päeva Ciprinoli, mis lõppes 26.08. ehk mõned päevad enne OV. Kas sedavõrd kange antibiootikum võis olla veel kehas ja teha tekkivale lootele halba?

Samal tsüklil olen võtnud ka arsti poolt soovitatult (rasestumise eesmärgil) Ladee Pregnat, Inofolicut, Folverlani (kuna geenis probleeme foolhappe omastavusega), Neuromax Fortet 1/2 ja tsükli teisest poolest Duphastoni *2päevas. Kogu selle abiga tekkis 6 kuud oodatud rasedus. Pärast arstiga konsulteerimist tarvitan kõike edasi. Muid probleeme peale foolhappe omastatavuse pole erinevate veretestidega tuvastatud.
Küsin, kas kõike seda arvesse võttes võib teha nüüd 5. ja 6. nädala lõpul lennureisi Euroopasse (edasi-tagasi 3 tundi kummalgi suunal) või on lennusõidul omad ohud, riskid ja varases staadiumis loote arengut takistavad nüansid?

Ja kolmandaks, kas rase tohib vahepeal esinevate põie hädade leevenduseks võtta lahustuvat Cranberry UroForte plusBirke 3g? Või pole kange jõhvikas rasedale hea? Oli vahepeal stafülokokk, mida Ciprinoliga välja raviti, pärast seda vereproov, uriiniproov, uriinikülv korras, aga mõningane vaevus aeg-ajalt.

Suur tänu juba ette süvenemise ja vastuse eest!
Heade soovidega.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 30-aastane.
Vastused:
1) patoloogilised bakterid on alati ohtlikumad kui ravi, võib-olla tänu ravile jäitegi rasedaks;
2) RASEDUSE JÄLGIMISE JUHEND, http://www.ens.ee/webfm_send/95:
5.8. Reisimine raseduse ajal
Normaalse raseduse korral on lubatakse rasedaid lennureisile enamike lennufirmade poolt kuni 36. rasedusnädalani. Pikkade reiside ajal suureneb venoosse trombemboolia risk, mistõttu on vajalik liikumine lennu ajal, tugisukad ja piisav vedeliku tarbimine.
3) soovitavad on neeru- ja põiteed apteegi käsimüügist.
Tänan heade soovide eest, rõõmsat raseduseaga.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt