Kas rasedus peetunud? 18.06.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kaks aastat tagasi rasedus katkes ja nüüd kardan jälle, et juhtub sama.
Mul algas viimane menstruatsioon 18.04 (ebaregulaarne) ja test näitas rasedust 25.05. Arstile sain juba 03.06 ja nägin väikest kogukest. Arst nädalaid ei öelnud, aga ütles, et emakasisene ja võttis proovid, mis olid korras. Uus aeg 25.06.
14.06 aga esines pruunikat määrimist, mis jätkus ka 15.06. Võtsin Duphastoni. Arsti juurde kontrolli läksin 17.06 ja siis öeldi, et pisike, alles viienädalane ja rasedus on kas peetunud või viljastumine on lihtsalt hiljem toimunud. Pisikese kõrval oli ka vereklomp ja öeldi, et oleksin rahulikult voodis.
Enne rasedust diagnoositi rauavaegusaneemia seega võtan rauatablette ja nüüd lisaks ka foolhapet.
Küsimus on siis selline, et kas ma võin veel loota, et kõik saab korda või pole sellel siiski eriti mõtet ja kuidas võis tekkida see vereklomp?
Kurb :(
Raseduse tunnustest on mul ainult valulikud rinnad. Iiveldust pole olnud. Väike temperatuur ka. Kõige kõrgem, 37,5, 16.06.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 24-aastane. Loen kirjast, et 2 aastat tagasi oli iseeneslik heidend, seetõttu on tegemist TSA-ga, tüsistunud sünnitusabi anamneesiga. Alati tuleb loota, et "...et kõik saab korda..." Tubli, et tarvitate foolhapet, rauatablette, Duphastoni, kasulikud on veel rasedate vitamiinid, need kõik aitavad embrüol pesastuda ja areneda. Vahel tekitab liiga sagedane günekoloogiline ultraheliuuring asjatut ärevust. Koheselt peaks naistearstile pöörduma siis, kui on:
1) günekoloogiline verejooks, so 1 side või 1 tampoon tunnis;
2) käsimüügiravimitele mitte alluv alakõhuvalu, rasedatele on lubatud paratsetamooliga preparaadid;
3) kehatemperaturi tõus üle 38,5;
Vaid aeg näitab, kuidas toimub embrüo areng.
Oma rahustuseks võite alati ise pöörduda laborid.ee ja kord nädalas ise tasudes paluda kontrollida verd rasedushormoonile HCG, mille tõus on hea näitaja.
Kuna olete noor, siis on lootust alati parimaks. Soovin hingerahu, ilusat suve ja rasedusootust.
G.Litter, naistearst.ee, Maarjamäelt