Millal jäin rasedaks? 06.06.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Minu mure on siis selline : olin ühekordses kõrvalsuhtes, samal ajal planeerisime elukaaslasega ka last, soovin teada, millal ma jäin rasedaks.

Andmed :

1.Viimane menstruatsioon algas 29.03 kestis 5 päeva, ning oli tavapärane.

2. Ultraheli 14.05 - raseduse suurus - 6+6

3. Visiit 28.05 - raseduse suurus - 8+4

Mulle tundub, et arvutan ise oma rasedust valesti ja ei kirjuta siia ise, kui kaua olen praegu rase.

4. Kõrvalhüpe 17.03

Kas on võimalik või kui võimalik see on, et ma rasestusin 17.03 või juhtus see siiski hiljem?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 25-aastane. Tegemist on sotsiaalse probleemiga, mitte meditsiinilise probleemiga. Vahekorra päev ei ole enamasti viljastumise päev, seetõttu on ennustamine mitte tänuväärne tegevus. Vajalikud on menstruaaltsüklite pikkused viimase poole aasta jooksul.
Ehk saate abi infost meie asutuse kodulehelt:
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=1509
Isaduse tuvastamine.
Abi saaksite psühholoogidelt toimetuleku strateegiate suhtes.
Günekoloogiline ultraheliuuring on suures osas ka subjektiivne uuring, ning näitab loote gestatsiooni aega ehk loote vanust. Sünnitusabis on täpsus +- 2 nädalat täiesti normaalne kõikumine ja ei ole patoloogia. Nii, et sellesse vahemikku jääb viljastumine kindlasti.
G.Litter, naistearst.ee, Maarjamäelt