Nitrofurantoiin ja avastatud rasedus 27.05.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Lugu on järgmine: eelmisel kolmapäeval s.o. 22. mail hakkasid tundma põiepõletikule iseloomulikke sümptomeid- sage ja valulik urineerimine, tuikav valu alakõhus. Hakkasin tarvitama jõhvikatablette (Urinal Akut) ja juua põieteed. Need kahjuks ei aidanud. Kuna ei suutnud enam kannatada ja mul olid Nitrofurantoiini tabletid kodus olemas, siis hakkasingi eile (26.05.) neid võtma. Olen kokku võtnud 2 tabletti Nitrofurantoiini. Täna aga tegin rasedustesti ja selgus, et olen rase. Olen kahtlustanud endal rasedust, kuna planeerime abikaasaga teist last ja olen proovinud juba ca pool aastat rasestuda. Nüüd olen segaduses, mis edasi teha. Kuna olen rase, siis ei julge Nitrofurantoiini tablette omavoliliselt edasi tarbida, kuigi tunnen kergendust. Äkki polegi tegemist põiepõletikuga olnud, vaid on midagi muud. Uriiniproov vist osutub antud olukorras ebaadekvaatseks. Mida Teie soovitate teha antud olukorras?

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 31-aastane. Rasedatel ägeneb sageli tupeseen, mis simuleerib samuti nn "põiepõletikulaadseid" kaebusi. Selle vastu on apteegi käsimüügis Klotrimasool kreem väliselt määrimiseks, Gyntima intiimpesugeel, Gyntima probiotica vaginaalküünlad jm. Nitrofurantoiin on rasedatele lubatud ravim. Pöörduge ämmaemandale ja tehke uriinianalüüs ning uriini külv, siis on kõik selge.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt