Rasedus ja duphaston 07.04.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on küsimus raseduse ja ravimite suhtes. Nimelt, olen praegu 12+ nädalat rase, käisin arstil, kus mind vaadati UH-s ja öeldi, et platsenta kinnitub eesseinal ja on all põhjas emaka suudme juures ning on võimalus, et tekib platsenta irdumine. See arst mulle mingeid ravimeid välja ei kirjutanud ning oma rahustuseks läksin ma teise arsti juurde, kuna mul olid kõhus imelikud valud ning puhitustunne ja see arst kirjutas mulle välja Duphastoni 1 tab.2 korda päevas, Nospad 1 tab.3 korda päevas ja palderjani tab.1 tab 2 korda päevas. Mind väga huvitab, kas selline kogus tablette võib kahjustada loodet, kuidas mõjub lootele Duphastone ja kas ma pean teda üldse võtma???!! Samas on veel üks küsimus, mida ma unustasin arstilt küsida: enne rasedust mitu aastat olen ma kasutanud L-Thyroxini 50 mikrogrammi, kas ma võin ja kas ma peaks seda ravimit edasi võtma või oleks mul mõttekam käia uuesti endokrinoloogi vastuvõtul??? Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Duphaston on kõige tavapärasem ravi m, mida kasutatakse raseduse säilitamise eesmärgil ja pole üldse lootele kahjulik. Nospaa on tavaline lõ õgasti ja kasutatakse raseduse ajal sageli. See et teil platsenta on madalamal kui tavapäraselt siis praegu te k üll ei peaks muretsema. Suure tõenäosusega platsenta tõuseb emaka kasvades ülespoole ja pole mingit probleemi. Harvadel juhtudel platsenta jääb sisesuudme piirkonda , siis on pisut suurem risk irdumisele kuid see on väike. Eelpool mainitud ravimeid võtke siis kui kaebused olemas nagu kõhuvalu ,määrimine. Palderjani võite igal juhul võtta.
Dr Kadastik