Raseduse diagnoosimine 25.03.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Viimane menstruatsioon oli 19.-23. veebruar. Nüüd kuskil 8-9 päeva enne oodatavat menstruatsiooni esines roosakas määrimine 3 päeva. Nüüdseks oodatavast mensist üle 6 päeva. Kõht imelik kange, vahel pistab, pissil käin tihti, kõhukinnisus. Vahel pearinglus, kerge iiveldus, käia raske ja seista kaua paha. Rasedustest mitte hommikusest uriinist neg-tehti arstil. Uw midagi rasedusele viitavat pole. Temp.37,2.
Millal peaks esmassünnitajal juba lootekott kindlalt näha olema ja kas rasedustest 6. nädala alguses peab juba näitama? Tsükkel korrapärane, 28 päeva ja hormoonid korras naistearsti uuringu põhjal.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 45-aastane.
Esimene raseduse tunnus on menstruatsiooni peetumine, siis tuleb hommikusest uriinist teha rasedustest ja korrata kord nädalas kuni on selgus. Kuid samad tunnused on ka üleminekuea puhul ja menstruaaltsükli häirete puhul, mis jääb vahemikku 45-55.
Soovitan osta apteegi käsimüügist rasedustestid ja korrata hommikusest uriinist, kui need on negatiivsed, siis rasedust ei ole.
Võite ise pöörduda laborid.ee:
http://www.quattromed.ee/patsiendile/verevotukohad/
ja paluda teha omal soovil HCG veeniverest.
Üleminekuea puhul saaks täpsustusi kilpnäärme hormoonist TSH ja naissuguhormoonidest ovariaalse reservi määramiseks FSH ja östradiool, mida määratakse m ts 3.-6. päevani. Tasuta saab laboris uuringud HIV, B hepatiidile ja C hepatiidile.
Kui soovite sünnitada, siis pöörduge kiiresti Viljatusravi Keskuste poole:
itk.ee
http://www.itk.ee/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/viljatusravikeskus/ammaemanda-vastuvott-viljatusprobleemiga-naistele.
Teie vanuses peaks foolhapet tarvitama maksimaalses lubatud annuses väärarendite kõrge riski tõttu.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt