Uuesti rasestumine. 06.02.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline küsimus.Mul tehti 1,5 nädalat tagasi puhastus, kuna polnud näha loote südametööd.Arst arvas, et selle põhjustas mingi mikroob, mille vastu tegin antibiootikumide kuuri,lõi ka välja seenpõletiku, mille vast kasutasin ka rohtusid.Kui tehti puhastus ära , ütles arst, et uuesti võib rasestuda, kui need on välja ravitud.Seda pidi teada saama 2-3 nädalat peale kuuri tehtud analüüside järgi.Kas see on õige, või peaks ootama 6-9 kuud?

Ettetänades,Kati.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kati.

Klassikaliselt soovitatakse raseduse katkemise (katkestamise ) korral uuesti rasestuda mitte varem kui 6 kuu pärast. Kui peaksite aga rasestuma varem, ei pea loomulikult selletõttu rasedust katkestama. Osa autoreid peab aga vajalikuks , et minimaalselt oleks vajalik hoiduda rasedusest ühe normaalse tsükli vältel, seega võiks rasestuda soovi korral juba 2 kuu pärast.

Kui Teil oli tegemist infektsiooniga, siis enne kui rasestute oleks vajalik kindlasti teha kõik põletikuanalüüsid ja vajadusel ka ravida.

Tervitades Aire Sekavin