Peetunud rasedused ja ureaplasmoos 29.01.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25aastane, elukaaslane on 35. Soovin väga oma esimest last saada. Esimest korda rasestusin juulis 2012a, mis kahjuks peetus (rasedust oli 7 nädalat, UH järgi 3-4 nädalat), emakas puhastus ise. Teist korda rasestusin novembris 2012a ning rasedus peetus jälle (rasedust oli 9 nädalat, UH järgi 5-6 nädalat), seekord prooviti katkestada tabletiga, mis ei õnnestunud ning seejärel tehti kirurgiline abort. Paar nädalat peale protseduuri läksin kontrolli ja avastati ureaplasmoos ning arst kirjutas antibiootikumid nii minule kui mu elukaaslasele (neid ei saanud kohe võtma hakata, kuna elukaaslane viibib välismaal). Kuidas mõjub see haigus edaspidi rasestumisele? Mis võib olla peetumiste põhjuseks?
Sain arstilt saatekirja geneetiku juurde. Olen aru saanud, et geneetikud uurivad kromosoome ning teeved verehüübimise teste. Mida täpselt verehüübimise test näitab, kas vere paksust ning mis seos on hüübimisel rasedusega?
Mul on ka reesus negatiivne veri. Kas peaksin muret tundma ka selle pärast? Olen lugenud, et esimese rasedusega ei teki probleeme, aga iga järgneva rasedusega on keerulisem. Peale teist peetumist tehti mulle süst, aga peale esimest ei tehtud. Kas see võis põhjustada teise peetumise?
Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Tegemist on patoloogiliste rasedustega, Missed abortion, peetunud rasedustega.
1. Ureaplasmoosi uuritakse ja ravitakse enamasti viljatu paarisuhte probleemide korral.
2. Peetumise põhjusi on palju: sagedasemad on viirusinfektsioonid ning neist tingitud kromosoom- ja geenmutatsioonid.
Kasutage otsingut "Kristiina Rull", meie kolleeg on kaitsnud meditsiiniteaduste doktori töö iseeneslike raseduste katkemise alal.
3. Kindlasti pöörduge geneetikule, siis saate enda ja oma partneri kohta rohkem teada ja objektiivset arstlikku infot.
4. Kui olete reesusnegatiivse verega, siis oleksite pidanud juba 2x saama gamma-globuliini Rhesonatiivi. Kas saite? Uurige välja.
Peetumist see ei põhjusta.
Järgneva rasestumise eelselt hakake tarvitama foolhapet maksimum-annuses juba 2 kuud enne rasestumist.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt