Kerged valud alakõhus 14.01.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Viimased paar nädalat olen tundnud alakõhus menses taolist kerget valu. Valu ei ole häiriv, kuid 1-2 korda päevas tunnen seda.Tahaksin teada, kas see võib olla seotud veel sünnitusjärgse organismi taastumisega ning menses tagasitulekuga või on asi milleski muus? Munasarja tsüst oli mul raseduse alguses, ent õnneks kadus iseenesest. Kas võib nüüd tegemist olla taas tsüstiga? Sünnitasin 5 kuud tagasi, ca nädal tagasi hakkasin võtma Cerazette pille. Rasedustest sai ka tehtud enne pillide tarvitama hakkamist. 2 kuud peale sünnitust kontrollis oli kõik korras ja emakas ilusti taastunud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 28-aastane. Loen teie kirjast, et "Valu ei ole häiriv, ...". Suure tõenäosusega on tegemist tavapärase sünnitusjärgse seisundiga, kus emakas kontraheerub tavapäraste mõõtmeteni. Kahjuks jätsite kirjutamata lapse sünnikaalu. Mida suurem sünnikaal, seda rohkem võtab taastumine aega.
Rinnaga toitmise ajal eritub nn lähedushormoon oksütotsiin, mille toimel emakas kontraheerub-tõmbub kokku, see on füsioloogiline nähtus.
Kõik antibeebipillid on emaka limaskesta põletiku vastase toimega, emaka limaskesta vähi vastase toimega, antianeemilise toimega ja munasarja põletike ning vähi vastase toimega. Kui ebamugavus ei möödu 1 karbi, 3 pillilehe, tarvitamise järgselt, siis võiks uuesti vaadata günekoloogilise ultraheliga.
Soovitan vaktsineerida end HPV emaka kaela vähki põhjustavate kõrge riski viiruste ja genitaalkondüloome põhjustavate viiruste vastu. Vaktsineerimine tõstab organismi immuunsust.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt