Lootel tsüst 04.01.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
minu mure järgmine: raseduse kestus on 34+3 ja eilses ultraheliuuringus avastas arst lootel "kusepõie kõrval paremal ja veidi kõrgemal (ovakiumi projektsioonis) hüpoehhogeense ühekambrilise ümara moodustise mõõtudega 3,37x2,93 cm".
Kuna ootame tütart, oletas ta, et see võib olla emaka tsüst. Ütles, et muretseda pole vaja, kõik muu on korras ja et teeme uue ultraheli 2 nädala pärast.

Googeldamise tulemus andis üheks vastuseks ka selle, et loote tsüstid võivad viidata lapse väärarengule ja see info paneb paratamatult murekoorma all kössi vajuma. Kas asi võib tõesti nii hull olla või pole tegelikult muretsemiseks põhjust, nagu arst ütles?

Mis põhjusel kõhubeebil tsüst üldse tekib ja kas see/need kujutavad talle ohtu?

Tagasisidet ootama jäädes

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ühekordse uuringuga ei saa midagi lõplikku otsustada. Vajalik paari nädala pärast uus uuring. Võimalik et on väike tsüst,, mis tegeikult pole ohtlik ja võib kaduda peal sündi. Miks need tekivad on teadmata. Võimalik et oli hoopis mingi muu vari ja tsüsti kui sellist uuel uuringul pole. Muretesema tõesti ei pea. Dr kadastik