Rasedustest negatiivne, aga päevi pole 03.01.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine, kuna soov on saada teine laps, siis oktoobris lõpetasin Evra plaastrite kasutamise. Järgmine menes peale oktoobrit oli 26.11-30.11.12a., mis oli ka ühtlasi viimane, siiani pole hakanud uut. Olen olnud abikaasaga kaitsmata vahekorras ja teste tehes olen saanud ainult negatiivsed vastused. Muretsen, et kas minuga on korras ja millest võib esineda selline häire ?

Tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Peale plaasrtrite kasutamist võib olla,et menses taastub mõne kuu möödudes. Nüüd aga juba soovitaks ikka minna günekoloogi juurde ja teha mõned hormooonanalüüsid ja vajadusel ravi määrata. Kui teil on olnud ka varem tsüklihäireid enne plaastrite kasutamist, siis selline olukord on tavaline. Pillid või muu hormonaalne kontratseptsioon reguleerib tsüklit , kuid peale nende lõpetamist jälle tükkel muurub ebaregularseks. Dr kadastik.