Infrapunasaun raseduse alguses 26.12.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Käisin menstruatsioni tsükli 26-ndal ja 27-ndal päeval infrapunasaunas (mõlemal päeval 30 minutit), tsükli normaalne pikkus mul tavaliselt 26-30 päeva. Nüüd aga tegin rasedustesti (tsükli 35-ndal päeval) ja see on positiivne. Kuna lugesin alles peale spa-s käimist, et infrapunasaun võib lootele väga kahjulik olla ja väärarenguid tekitada, siis ma nüüdseks juba väga mures. Teistes saunades käisin ma küll ka, aga nende pärast ma väga ei muretse, sest olen üldiselt suur saunataja. Igatahes, kui suur on oht, et suutsin lootele nende saunas käimistega pöördumatult viga teha? Ja mida edasi teha? Tänud ette vastamise eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Usun et ühekordsest saunaskäimisest probleemi ei ole. Raseduase ajal tõesti ei soovi tata regulaarselt käia infrapunasaunas. Soovitan teha tavapärased uuringud raseduse alguses , oluline on UH uuring. Kui on mingi kahjustus lootel ,siis tavaliselt rasedus ise peetub või katkeb varases järgus. Dr kadastik