Escapelle ja imetamine 05.11.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Toidan last nii rinnaga kui pudelist. Õnnetuse tõttu kondoomiga pidin võtma Escapelle sos-pilli. Palun teie hinnangut, millal võib ravimi võtmise järgselt lapsele piima anda, nii et ravim lapseni ei jõuaks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 30-aastane.
www.raviminfo.ee
Levonorgestreel (ESCAPELLE´i toimeaine) eritub rinnapiima. Ravimi kasutamine vähendab rinnapiima hulka. Kuigi see ei ole lapsele ohtlik, ei ole soovitatav rinnaga toitmise ajal ESCAPELLE’i kasutada.
Konsulteerisin ravimfirmaga www.rg.ee :
eliminatsiooni poolväärtusaeg on 26 tundi.
26 t pärast on ravim kindlasti maksa ensüümide poolt lagundatud.
Rinnaga toitmise ajal on lubatud pidevalt kasutada antibeebipille Cerazette.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt