Nurisünnitus ja viirused veres 05.11.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
minu beebi suri kõhus 21.nädalal.
Endale teadaolevalt olen raseduse ajal põdenud 8.nädalal ainult kõhuviirust (oksendamine ja kõhulahtisus), käisin siis ka kiirabis, kuid abi sealt tookord ei saanudki ja analüüse ei tehtud.
Täna siis sain teada oma vereanalüüsi tulemused ja sealt leitud viirused. Kahjuks oma arstilt täpsemaid selgitusi ei saanud, kui et need viirused on mul veres.
Kas siis näiteks lapsena saadud punetiste või aastaid tagasi saadud (meil on toakass viimased 7aastat) toksoplasma viirus võiksid põhjustada loote surma?
Positiivsed olid siis järgmised viirused -
HSV1 IgG - pos(6,6) - 0,8 S/CO
EBV VCA IgG - POS(10,781) - 1,1 S/CO
CMV IgG(AU/ml) - POS(187,2) - 0,5 u/ml
Rubella IgG(IU/ml) - POS(20,98) - 10 IU/ml
Toxoplasma IgG(IU/ml) - POS (203,1) - 1 IU/ml
S-parvovirus B19 - pos
Kuidas ma saan teada, kas need veres olevad viirused ei põhjusta ka minu järgmis(t)e laste surma? Ning kuidas saaks teada, kas nakatumine on toimunud raseduse ajal või varem?
Platsenta analüüsi ning lapse lahkamistulemusi veel tulnud ei ole.
Väga ootama jäädes,
M.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud M.! Andmetest selgub, et olete 34-aastane.
Tegemist on antenataalse loote hukuga. Kahjuks on antenataalsed loote hukud ettearvamatud ja kahjuks ei ole võimalik kuidagi ka loodet ema üsas elustada, vahel saab ravida teatud haigusi, kui probleem tabada varakult.
IgG antikehad näitavad läbipõetud nakkusi ja jäävad positiivseks elu lõpuni, nende kordamine ei ole enam vajalik ega ka informatiivne.
Soovitan koos nende vastustega pöörduda Nakkuskeskusesse infektsionisti tasulisele vastuvõtule.
Interpretatsioonis aitab laboriarst, n www.laborid.ee
Enne planeeritavat rasedust oleks arukas korrata IgA antikehad. Rasestumine tuleks planeerida kuudesse, kui viirusinfektsioone on vähem. Kõige ohtlikum aeg on 12 esimest nädalat.
Vanuse tõttu ei peaks kaua uue rasedusega ootama.
Soovitan lugeda dr Kristiina Rull artikleid raseduste katkemiste kohta.
Kasutage otsingumootoreid "Kristiina Rull" nimega, kolleeg on kaitsnud doktoritöö raseduste katkemiste teemal. Kahjuks ei saa minna tema vastuvõtule, sest kolleeg on sünnituspuhkusel.
Püüdke olla positiivne tuleviku suhtes, enne planeeritavat rasedust hakake 2 kuud enne tarvitama foolhapet maksimaalses lubatud annuses.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt