beebipillid 04.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tarvitan Logest´i kuid mind huvitab järgmine asi.

Kui vahekorra ajal sperma ikkagi "sisse lastakse", siis milline on rasestumise võimalus? Kas seda ikka tohiks teha, vaatamata et pille võetakse?

Nii palju kui lugenud olen, väidetakse igal pool , et need pillid on üldiselt väga kindlad.

Kas siiski?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te võtate korrapäraselt pille st. võtate neid iga päev ja enam-vähem samal kellaajal, siis rasestumise võimalus puudub. Rasestunud on naised sel juhul, kui näiteks unustavad mõnel õhtul pilli võtmise või on selle mingil põhjusel välja oksendanud, teatud mõju nõrgenemine võib olla ka üksikutel ravimitel. Käitumisreeglid pillide unustamisel ja muu kohta on patsiendile mõeldud infolehel väga põhjalikult kaasa koos pillidega.