Soov rasestuda 24.10.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Beebipillid jätsin ära varakult enne raseduse planeerimist e. 8 kuud tagasi. Tsükkel on olnud väga ebakorrapärane ja kõikunud 29p -58 päevani, eelmisel kuul 37p ja üleelmisel 31. Tehtud analüüsid :progesteroon 30; FSH 4,3 ja LH 5,3. Tehtud korduvalt UH- pilt polutsüstiline( ühes munasarjas) on ka tuvastatud, et kohe kohe peaks hakkama OV. Esimene arst kes võttis analüüsid arvas, et Duphastoni ei ole vaja, et peaks ise rasestumisega hakkama saama. Käisin ka teise arsti juures, kes tegi UH- kinnitas, et on polütsüstiline pilt ning määras Duphastoni ( tsükli 16 päeval- 10 päeva)ja ütles, et seda peab võtma. Hetkel oleme üritanud rasestuda 3 kuud. Küsimused siis:
kas nende näitajatega ja polutsüstiliste munasarjadega peaks võtma Duphastoni ?
kas oleks vaja teha veel mingeid proove?
ning sellest lähtuvalt veel mingi ravi?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tehtud hormoonid on teil korras ja Duphastoni ei peaks võtma, kuna progesteroon on normis. Polütsüstilised munasarjad Uh s nähakse paljudel ,see ei tähenda et teil peaks see sündroom olema. Selle täpsustamiseks peaks võtma lisaks muid näitajaid.(hormoonid- prolaktiin jne). Oluline on ka mehe sperma analüüs. Austada võiks ovultatsiooni stimulatsiooniga kui 6-9. kuu jooksul pole ise rasestunud. Kui olete ülekaaluline, peaks alustama kaalu langetamisega.
Dr Kadastik