Escapelle, rasedustest 20.10.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun murega ja selgitan olukorda. Viimane menses oli 04.-09. oktoober, kaitsmata vahekord 10.okt, peale seda 11.okt võtsin Escapelle tableti. Nädal hiljem algas määrimine, kord pruunikam, kord verisem. 18.okt tegin testi, näitas neg, 20.okt tegin uue easytesti alguses oli neg, 4 tundi hiljem, kui hakkasin ära viskama oli justkui hästi õrn triip, just kallutades. Lõuna aeg tegin uue, neg.
Minu küsimused on: Kas test näitab hiljem õigesti? Kui toimub määrimine kas siis on võimalik rasedus? Kui ajaliselt peaks järgmine menses algama 28.-30. okt, siis kas kõik see selgitatud olukord võib seda muuta?
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetes selgub, et olete 39-aastane. Kahju, et pidite kasutama SOS pille, need on kõrge hormoonannusega, nn löökannusega ja reeglina tekitavad m ts häireid. Rasedustestid sõltuvad ka sellest, kui õigesti neid teha, ei tohiks tekkida uriini laialivalgumist testpaberilt või testplaadilt. Soovitan rasedusteste korrata kord nädalas kindlasti hommikusest uriinist. Menstruatsiooni peetus algab alates 8.11, siis tuleks kindlasti teha rasedustest, eelmised võivad olla nii valenegatiivsed kui ka valepositiivsed. Broneerige aeg naistearsti vastuvõtule, vajalik günekoloogiline ultraheliuuring jm, ning nõustamine kaasaegsete kontratseptsiooni meetodite suhtes.
Alati võite ise pöörduda www.laborid.ee ja paluda teostada rasedushormooni HCG uuringu.
Tasuta on HIV testimine ja testimine B ning C hepatiidile.
http://www.quattromed.ee/patsiendile/verevotukohad/
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt