Klimpjad voolusetükid raseduse ajal 10.07.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 5.-6. nädalat rase ning mureks on hallikad klimpjad voolusetükid – eile ja täna (eile 1 klimp ca 0,5 cm läbimõõduga ja täna 2 sellist klimpi). Värvuselt hallikad või sellised lahja piimaga kakao värvi beežikad (mitte pruunid). Ei sügele, ei haise absoluutselt. Kas peaks viivitamatult pöörduma siiski arstile? Kas võib olla ohtlik rasedusele? Loote seisundit vist veel UH aparaadiga tuvastada pole võimalik?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 31-aastane.
Ei peaks viivitamatult pöörduma arstile. Ikka plaanilises korras, broneerige aeg.
Ei ole ohtlik rasedusele, kui urogenitaalne klamüdioos on välistatud.
Kõik rasedad sooviga sünnitada uuritakse urogenitaalsele klamüdioosile, HIV positiivsusele, B-hepatiidile. Eriolukordades ka teistele nakkustele.
Loote südamealge hakkab arenema ~5. nädala paiku. Selgelt on loote südamelöögid näha alates 7. nädalast. Rasedusega tuleb arvel olla hiljemalt 11. nädalaks.
Tarvitage vitamiine rasedatele ja foolhapet väärarendite profülaktikaks. Külastage loenguid rasedatele.
Kui voolus muutub määrivaks ja see häirib teid, siis on soovitav hoiduda ajutiselt suguelust.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt