Määrimine raseduse ajal 01.06.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et tegin eile rasedustesti ja vastus oli positiivne. Kuid samal päeval hakkas vähesel määral määrima pruunikat voolust ja juba viimased 10 päeva on kohati ka selline päevade valu. Viimane menstruatsioon algas 22 aprill. Olen rase esimest korda. Sooviksin teada, kas selline nähtus on normaalne? Olen väga mures, kuna viibin hetkel välismaal ja ei tea, kuhu peaksin oma probleemiga pöörduma. Eestisse saabun alles 20 päeva pärast.
Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 34-aastane. Veresegune määrimine võib viidata ähvardavale raseduse katkemisele, raseduspatoloogiale, vahel ka mööduvale nähtusele. Õigem oleks pöörduda naistearstile, et veenduda, kas rasedus paikneb emaka sees, mitte emakaväliselt, kas rasedus areneb edasi.
Ise saate vältida vahekordi, järgida raseda režiimi, tarvitada foolhapet ja vitamiine rasedatele.
Broneerige koheselt aeg arsti vastuvõtule, ka Eestisse: online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt