Sünnituse juures viibivad tudengid 30.05.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Jutt käib Tartu ülikooli naistekliinikust. Olen palju kuulujutte kuulnud. Kuid Tahaksin teada, kas ma võin keelduda sünnituse juures viibivatest tudengitest/praktikantidest? Sünnitan esimest last suvel, soovin tõsiselt keskenduda sünnitusele. Saan aru, et tudengid vajavad nii teooriat kui ka praktikat, kuid asi võiks ju siiski olla vabatahtlikkuse alusel. Kas arst võib hakata eitava vastuse korral mind ümber veenma? Kas vastu minu tahtmist pean ma siiski lubama ka võõraid? Minu meelest on see ikkagi intiimne tegevus.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KUi tulete sünnitama, sisi palun kohe avaldage oma soov. Tudengid ei tule sünnitust vaatama kui te ei soovi seda. Dr Kadastik