Kas rasedus või mingi haigus? 18.05.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Nädala algul hakkas iiveldus ja käisin ka mitu korda öökimas, süda pidevalt paha, süüa ei taha nähagi. Nädala keskel hakkasid nagu päevad, kuid liiga vara, tavaliselt on kuu lõpus. Päevad on väga imelikud. Eriti verd ei ole, on mingi pruunikas ja hele värvus. Kõhus pistab tugevalt kui trenni teha, kui raskeid asju tõsta või kanda, hakkab kõht valutama. Olen teinud kaks rasedustest,i kuid neg. mis see võib siis olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 18-aastane. Rasedusteste tuleks korrata vähemalt üks kord nädalas ja teha kindlasti hommikusest uriinist. Kui rasedus on välistatud, tuleks mõelda ägedatele viirusinfektsioonidele, toidumürgitusele jm. Esmalt peaksite pöörduma oma perearstile, broneerige koheselt aeg. Soovitav on juua rohkelt vedelikku, ka apteegi käsimüügis on spetsiaalsed ravimjoogid oksendamise puhuks. Ka naistearstile võiksite broneerida plaanilise aja, oluline on uuring urogenitaalsele klamüdioosile, günekoloogiline ultraheliuuring jm.
Perearsti nõuandetelefon www.1220.ee
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt