Veritsus raseduse ajal peale seksi 29.03.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27aastane ning rase 7 nädalat 6 päeva. Menstruaaltsükkel regulaarne - 33 päeva. Olin rase ka pool aastat tagasi, kuid oktoobris rasedus katkes 9. nädalal. Tehti ka kirurgiline puhastus. Nüüd uuesti rase olles mingeid kaebusi ei ole v.a seksi järgselt on kerge veritsus (mitte helepunane veri vaid pigem tumedam). Samasugune olukord oli eelmise raseduse ajal, kui rasedus katkes. Kas selline seksijärgne veritsus võib olla järjekordse katkemise märgiks? Kas see on mööduv või kestab kogu raseduse aja (juhul, kui see on normaalne)? Kas peaks seksist üldse hoiduma ja kui kaua?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Soovitaks vahekorrast loobuda esimesed kolm kuud, kuna tekib määrimine. Hoidumine on pigem profülaktiline, kuid kuna teil on rasedus katkenud, siisiselline soovitus siiki oleks. Peale kolme kuud rasedust , kui on kõik korras, võite alda tavalist suguelu. Dr kadastik