Ureaplasma raseduse ajal 23.03.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Paar aastat tagasi avastati ureaplasma urealyticum. Arst määras raviks doxycyclini. Peale ravikuuri lõppu oli analüüs endiselt positiivne. Pidasime rangelt kinni reeglitest ja ravi ajal ning kordusanalüüsi ajal kasutasime kondoomi.
Arst kirjutas kohe ka teise kuuri antibiootikume. Sain ka teise arvamuse, et 60-70% naistel kuulub see normaalsesse mikrofloorasse. Kaebusi ei olnud ja seega korduvat kuuri läbi tegema ei hakanud.
Nüüd olen 8 nädalat rase (ootan kaksikuid), ureaplasma analüüs postiivne. Milline on Teie seisukoht ureaplasma ravi kohta raseduse ajal? On see vajalik, milliste antibiootikumidega ravitakse jne? Kaebusi jälle ei ole. Muud analüüsid korras.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 33-aastane. Teil on õigus: 60% normaalsetel ja tervetel naistel kuuluvad plasmad normaalse mikrofloora hulka. Kindlaks patoloogiks on tunnistatud vaid Mycoplasma genitalium. Meestel ja naistel käituvad plasmad erinevalt ja põhjustavad erinevaid kaebusi. Küll aga ravitakse ka tingimispatogeene viljatu paarisuhte uuringute ajal.
Raseduse ajal on teisiti: rasedatel ravitakse kõik patogeenid, ka tingimispatogeenid, mis on avastatud. Võimalik, et ka arsti ning patsiendi hingerahu pärast, sest kui midagi juhtub, siis on kerge mõelda, et kas võis olla mingitest leidunud põhjustest. Iseasi, miks oli vajalik uuring, mida ei ole rahvusvahelistes ega ka Eesti rasedate jälgimise juhendis. Aegunud ja pikka ravikuuri Doxycycliniga esmase ravina ei ole enam vajalik kasutada, see on rasedatele vastunäidustatud oma toksilisuse tõttu loodete hammaste algetele. Raviarst saab mõelda ja otsustada, kas ravida üle 12. nädala või üle 20. nädala, siis on riskid madalamad. Kaasajal on raviks ühekordsed raviannused.
Võiksite saata minu töömeilile oma isikukoodi, saan andmed sisestada ja ehk on midagi olulist digilugu.ee-s; n. analüüside metoodika, põhjendused jm.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt