Vereproov ei näita rasedust, kuigi uriinitestid positiivsed 16.03.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Viimane menses algas 3.veebruaril ja tänaseks pole järgmist tulnud. Olen teinud 6 erineva firma rasedustesti, kõik positiivsed. Käisin ka arstil ja tegin vereproovi. Arst ütles et vereproov on negatiive. Kas on võimalik et kõik testid näitavad positiivset vastust (pole ka mensest siiani olnud, rinnad suurenenud ja valulikud), aga vereproov on negatiivne? Kas on võimalike et arst vaatas kogemata kellegi teise proovi vastuseid või et laboris läks midagi sassi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 24-aastane. Kui viimane menstruatsioon algas 03.02 ja korduvad rasedustestid on positiivsed, siis peaks ikka olema tegemist rasedusega. Günekoloogilise ultraheliuuringuga on võimalik täpsustada, kas rasedus paikneb õiges kohas, emaka õõnes või patoloogia puhul, emakaväliselt. Vereanalüüs ei ole primaarne, kui ei ole emakavälise raseduse kindlat kahtlust. Kui soovite sünnitada, siis kiiret ei ole: tuleks jälgida kaebusi ja korrata günekoloogilist ultraheliuuringut.
Arukas on tarvitada vitamiine rasedatele, foolhapet väärarendite profülaktikaks, Möller`s kapsleid rasedatele, intiimhügieeni vahendeid suurenenud vooluse kaebuse vähendamiseks.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt