Lootekott looteta ja puukborrelioosi ravi 09.03.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugu keeruline. Oli plaan rasestuda juba ammu. Jaanuari keskel sain teada, et mul on puukborrelioos, mille tõttu pidin võtma (muidugi ei sunnitud, aga konsulteerides erinevate arstidega soovitati see kuur läbida, et loode areneks hiljem normaalselt) mürki Doxycyclin stadat vms.

Tegin testi igaks juhuks enne kuuri ja kuuri ajal ja peale kuuri, kuna raseduse ajal seda võtta ei tohiks. Kõik olid negatiivsed. Nädal hiljem 24. ja 25. veebruar, kui kuur lõppes(viimane tablettt 16.02) tegin testid, mis olid positiivsed-üks osa minust karjus jeee. Teine osa oli mures, kuna nüüd siis äkitselt see viljastumine toimus ja ilmselt siis kuuri lõpus v selle ajal.

Käisin arsti juures, kuna oli kiirelt vaja saada ning olid imelikuid valud külje peal, siis sain uue noorema arsti juurde. Mitte et ma neid noori arste alahindaks, aga tundus, et ka temale oli selline juhtum esmakordne. Leidis lootekoti, kuid loodet ei leidnud. Lootekoti pikkuse järgi arvas, et rasedust 5 nädalat, mis tähendab seda, et olin rase, kui tegin läbi ravikuuri.

2 nädala pärast kutsuti tagasi. Ning kui loode olemas, siis peaksime otsustama, kas jätkata või katkestada seoses selle raviga.

Muremõtted jõlguvad ööläbi peas, magada ei saa. Nimelt palju lugenud, et neil, kellel lootekott on ja loodet pole, mõnel kahe nädala pärast siis see loode ka ilmunud, ilmselt sellest, et rasedus nii väike oli, et veel ei näidanud esialgu. Samas pooltel jälle tundub, et ongi kõik, ei ilmu loodet.

Minul siis mure kahesugune. Kahe nädala pärast näha, kas loode on ilmunud või mitte. Rasedusetunnused on kõik olemas. Ning võrreldes esimese lapsega raseduse ajal on hetkel hullemad.
Päevad olid viimati dets-s, pillide võtmise lõpetasin oktoobris. Teste teinud peaaegu et nädalate tagant, mis olid negatiivsed. Öeldi ka, et kui tegin ravi ajal ja lõpus teste, et olenevalt testist ei pruugi need õigesti näidata.

Lootekott oli olnud üle 1 cm pikk. Ütles ka veel, et ei tea, kas on seal täpike olemas või mitte.
Kui ta ka ilmub, siis mis on teie arvamus, kuidas see puugi ravi andis mõju? Mida ta võib lootele või tulevasele lapsele tekitada? Konsulteerides enne ravi arstidega, öeldi et avaldab mõju luudekasvule. Samas ei soovitatud mul ka see kuur läbimata jätta, et kui poleks teinud, oleks seegi ikkagi avaldanud hiljem lootele mõju.

Loodan, et mõistate mu muret ning minu soovi saada erinevatelt arstidelt nõu ning kommentaare selle kohta.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te olete ikkagi rase ja loode areneb normaalslet, siiis ei tohiks halba midagi olla. KUi loode on kahjustatud (ikkagi sattus rasestumine ravi aega,), sis reglina loode ei arene, tekib peetumine või katkeb.Võimalik,et rasestusite ikkagi pisut hiljem kuna algul testid ei näidanud.Seega olenevalt loote arengust saab teha lõplik otsus.,11.ndal ras nädalal tehakse veel lisa ultraheli uuring., . Kui loodet ikkagi näha pole,või on peetunud, siis järelikult peab rasesuse katkestama.Ülle KDASTIK