Ovulatsioonitest 12.02.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 36.a vana. Sünnitanud ei ole ja katkenud rasedusi ei ole. Tegin ovulatsioonitesti ja kogu aeg oli ainult kontrollriba. Ainult ühel päeval tekkis kontrollriba korvale heledam testriba. Järgmisel päeval oli jälle ainult kontrollriba. Mis võib põhjuseks olla, et testriba ei muutunud võrdseks või tumedamaks võrreldes kontrollribaga? Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui kontrollriba kõrvale ilmus hele riba, mis küll hiljem kadus,siis ilmselt oli teil ovulatsioon oli kuid mitte täiuslik, seega peaks soovitama ovulatsiooni stimultasiooni arvestades ka teie vanust. Enne soovitaks hormoonuuringud günekoloogi juures. Ülle Kadastik