Rasestumise aeg 16.10.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23aastane. Tsükli pikkus on 29-30päeva, stabiilne juba paar aastat.
Menstruatsioon algas 17.augustil, esimesed paar päeva suurem veritsus nagu ikka, 21. kuupäevaks ainult kerge määrimine. 25.augustil oli kaitsmata vahekord, sperma sattus tuppe. 35h hiljem, 26.augustil võtsin NorLevo tableti. Iiveldust polnud, välja ei oksendanud. Päevad algasid nädal hiljem, 1. septembril, oodatust palju varem, kuid SOS puhul on see vist tavaline, et loob tsükli segi. Olin vahekorras 29. augustil, kuid kondoomiga. Järgmised vahekorrad toimusid 10-13. septembril, aga kondoomiga. 14. oktoobril tegin testi, mis näitab, et olen rase. Ultrahelisse pole veel aega saanud, et teada, kui suur rasedus on. Kui suur on tõenäosus, et rasestusin 25. augusti vahekorrast? Kas SOS ikka toimis? Praegused raseduse sümptomid, alasid 13.10- põiele surumine, väsimus (see on olnud juba pikemat aega)

Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud, K.! Teil on õigus, SOS pillides on nn. löökannus naissuguhormoone, mis põhjustavad reeglina veritsust ja menstruaaltsükli häireid.
Ennustamine ei ole akadeemiline tegevus. Toetudes faktidele on teada järgmine: ovulatsioonid toimuvad reeglina ~14 päeva enne järgmise menstruatsiooni algust; munarakk on reeglina viljastumisvõimeline ~48 tundi, spermatosoisdid ~2-4 päeva. Kuid alati on olemas ka erandeid ja kasuistilisi juhtumeid.
Peate tegema otsuse: kas soovite sünnitada?
Kui olete mures isaduse tuvastamise pärast, siis lugege lisainfot meie kodulehelt:
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=1509
Isaduse tuvastamine.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt