Esimese nädala viimasel päeval jäi pill vahele. 01.10.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Kasutan Gesyti alates jaanuarist 2011. Siiani võetud täpselt plaani päraselt. Alustasin uut tableti perioodi 21.09.11 ja ja võtsin õigel ajal, aga 27.09.11 jäi tablett vahele. Järgmisel päeval võtsin tableti tavalisel ajal, aga ei märganud, et eelnevalt üks võtmata oli ka kaitsmata vahekorras, alles reedel, kui möödas oli kolmas päev, avastasin ja võtsin tableti sisse ja samas võtsin SOS- pilli (Postinori, 48h peale kaitmata vahekorda). Nüüd küsimus, kas jätkan tablettide võtmist lõpuni ja kui suur on võimalus, et siiski jäin rasedaks?
Ette tänades,
S.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud S.! Andmetest selgub, et olete 36-aastane. Tõenäoliselt kasutate kombineeritud antibeebipille Gesytil. Neid on 2 erineva annusega.
Kas muutusite liiga ärevaks kaitsmata vahekorra tõttu? Kuna kombineeritud antibeebipillidega ei toimu ovulatsioone, siis rasestumise risk on ülimadal ka siis, kui tekib väike vahe. Küll aga pillide skeemi 21+7 muutmine võib tekitada veritsusi ja määrimisi, nagu ka SOS pillide tarvitamine.
Soovitused:
-hetkel jätkake antibeebipille ikka skeemi 21+7 järgi tabletilehe lõpuni.
Edasi mõelge teie vanusele sobivamatele meetoditele, eriti kui unustate pille: NuvaRing, vt. naistering.ee.
Kui te ei soovi enam sünnitada, siis Eestis on lubatud üle 35-aastastele naistele munajuhade sulgemine ja meestele vasektoomia. Mõelge ja paluge nõustamist.
Kindlasti teate, et kombineeritud vahenditega ei tohi suitsetada tromboosiriski tõttu. Lugege juurde lennutromboos jm..
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt