Loote südamelööke enam ei leitud 23.09.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin täna, reedel, Fertilitases ultrahelis, rasedus 8,5 nädalat ja arst täna ei leidnud, ei näinud loote südamelööke (7 nädala pealt olid südamelöögid kuulda). Muu oli korras. Paluti tagasi vastuvõtule tulla alles kolmapäeval, et siis vaadatakse uuesti ja otsustataks edasine. Uurisin internetist, et peetumise korral tehakse nn puhastus kiiremas korras. Mida teha, kas ootan kolmapäevani või pean kusagil uue ultraheliuuringu tegema, et olla kindel.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 38-aastane. Unustasite kirjutada oma eelneva rasedusanamneesi. Mitmes rasedus see on ? Tegemist oli rasedusega 8+5 ehk 8 nädalat ja 5 päeva. Vastab tõele, siis peaksid loode ja loote südamelöögid olema nähtavad. Kaasajal on võimalik raseduse peetumise korral organismi säästvam tablettabort. Võiksite helistada mulle esmaspäeval kell 14-15, tel. 6014331. Vajalik isikukood ja täpsustavad andmed. Siis otsustame edasi. Kirjutage üles täpne viimase menstruatsiooni 1. päev.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt - Maarjamäelt