Rasestumise aeg 07.09.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine: olin 3.aprillil kaitsmata vahekorras, päevad hakkasid 20.aprill ja kestsid 7päeva. Aprilli lõpus olin uuesti kaitsmata vahekorras, tegin ka mai alguses mitu rasedustesti, aga test oli negatiivne, 17.mail pidid uued päevad hakkama, kuid jäid ära ja 20.mail oli test positiivne. Küsimus järgmine: kuna siis ma rasestuda võisin?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Kas saan õigesti aru, et viimane menstruatsioon algas 20.04?
Kahjuks rasestumise kuupäeva ei ole võimalik täpselt tagantjärele hinnata. See kõik kuuluks ennustamise valdkonda. Võite kokku lugeda selle aasta menstruaaltsüklite pikkused; ovulatsioonid toimuvad ~14 p. enne järgmist menstruatsiooni; munarakk on viljastumisvõimeline ~48 tundi; seemnerakk ~2-4 päeva.
Kui on probleem isaduse tuvastamisega, siis uurige võimalusi:
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=1509
isaduse tuvastamine.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt