Emaka turse, uriini analüüs 05.09.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Probleem siis selleset olen rase ja praegu 32. raseduse nädal, proovid ja ultrahelid on siiamaani kõik korras olnud, aga mind vaevavad emaka tursed, püsti ei saa üldse olla, ainult pikali, kas see on normaalne? Oma arst soovitas Nospat, aga võtsin ühe tableti päevas, kuid see ei aita. Kas need tursed mõjuvad kuidagi halvasti sünnitusele? Siis on mul veel üks küsimus, juba teist korda naitab uriini proov, et valgu ja suhkruga on kõik korras, aga kolmas asi näitab kogu aeg plussi, kuigi arst ütleb, et see ei ole midagi ohtlikku, et umbes Teie uriin ei ole värske, kuigi ise teen küll tund enne arstile minekut uriini ära, et mida see +1 siis näitab ja kas Teie arvates on midagi pahasti, lihtsalt olen iga pisemagi asja pärast mures!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Emaka kokkutõmbed nii tugevalt, et ei saa püsti seista ,pole õige. Nospaad võib võtta 3 korda päeva jooksul ja kui ei aita, siis on olemas tugevamad rohud. Enne peaks siis ikka günekoloog vaatama ka gün toolis ja hindama emakakaela olukorda. Kui uriinis on leukotsüüte +1, siis sellest tõesti midagi pole. Võimalik,et satub pisut tupevoolust uriinianalüüsi andes. Täpsustamiseks soovitaks võimalusel teha uriinist külv ja kui see on korras, siis ei pea üldse muretsema. Dr Kadastik