Vajalikud uuringud peale keisrit 24.08.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, mul oli veebruaris 2011 tehtud erakorraline keiser. Kuu aja pärast haav hakkas mädanema, käisin sünnistusmajas seda näitamas, kus öeldi, et vahel see juhtub ja soovitus oli määrida brilljantrohelisega. Kahe kuu möödumisel olen käinud naistearsti juures, kes lihtsalt vaatas mind üle. Küsimust siis kaks, kas on mõned kindlad analüüsid ja uuringud vaja teha peale keisrit, nn ultraheli uuringut, vereproovi ja miks haav võib mädanema? Tahaks ikka kindel olla, et mul kõik korras. Väljaspool haav on korras alles nüüd, siiamaani oli ikka mäda aeg-ajalt välja tulnud. Ette tänandes vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 35-aastane. Keiserlõige kuulub patoloogiliste sünnituste hulka. Suure tõenäosusega on tegemist haava seroomidega. Kui pikk olete ja milline on kaal? Ülekaalulistel esineb probleeme haavadega sagedamini. Ei ole usutav, et tegemist on mädaga. Soovi korral pöörduge kirurgile, kes otsustab, kas on vajalik kolded avada ja korduvad õmblused.
Keiserlõike ajal on võimalik ka munajuhade sulgemine patsiendi soovil, kes on üle 35. Kas soovisite?
Ei pea kartma, et midagi kuskilt "lahti läheb" vms.
Apteegi käsimüügist saate osta operatsiooni haava korrastamise vahendeid.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt