Hallitusseene mõju rasedusele 23.08.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Töökontoris avastati hallitusseene liik Cladosporium, mis omakorda jaguneb veel erinevateks liikideks.
Olen lugenud, milliseid tervisehädasi võib tekitada ning peamised on küll hingamisteedega seonduvad, kuid siiski on see väidetavalt kahjulik rasedatele ja imikutele ning meditsiinis teatud tüüpi liiki kasutatakse rasedusvastastes tablettides.

Nimelt aasta tagasi (antud tööruumides olen viibinud 2 aastat) õnnestus jääda rasedaks, kuid kahjuks tuli katkestada kuna ei tekkinud lootevett.

Kas hallitus võib kuidagi seda mõjutada?

(Olen teinud kopsuröntgeni, mis näitas, et kopsud ei ole puhtad ja suunati edasi astma arsti juurde. Tervis on suhtkoht kehv, kogu aeg väike palavik ja suur väsimus).
Kui rasedus katkestati, tehti ka lootemunale mingeid uuringuid, mis uuringuid tavaliselt selle puhul tehakse? Kas ka selliseid, mis võiks näidata mingeid bakterite olemasolu või mis iganes?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Kas saan õigesti aru, et tegemist oli raseduse patoloogiaga: kas peetunud rasedusega või tühja lootepõiega? Nõustamiseks on vajalikud haigla väljavõtted täpsustatud diagnoosidega ja patoloogilis-histoloogiliste uuringutega.
Töökohal oleva probleemiga peaksite pöörduma töötervishoiu arstide poole, n. www.qualitas.ee vm.
Teie tervise esialgsed uuringud teostab perearst ja vajadusel suunab eriarstidele.
Ise saate end vaktsineerida emaka kaela vähki ja genitaalkondüloome põhjustavate kõrge riski viiruste vastu: www.hpv.ee ja tõsta oma organismi vastupanu õige töö-ja puhkuserežiimi, kehakultuuri jm-ga.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt