Nuvaring 02.04.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutasin Postinori ning algas veritsus ning arvasin, et päevad algasid. Aga nüüd tundub, et see oli lihtsalt selle tableti kasutamise tagajärg, aga hakkasin kasutama juba ka Nuvaringi (pakendil oli kirjas, et paigaldage esimest korda menstruatsiooni 2...5 päeval, sest arvasin tõesti, et mu päevad hakkasid). Sooviks teada, kas ma peaksin Nuvaringi eemaldama, ootama, kuni päev hakkavad või olen ma juba kaitstud raseduse eest?

Ette tänades!!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Postinor võib põhjustada tsüklihäireid. Kui alustasite selle foonil Nuvaringiga, siis sellest poel midagi. Jätkake skeemi järgi ja peaks kõik korras olema. Kui te nüüd Nuvaringi selle ära, siis tsükkel läheb päris segamini. Kaitse peaks saabuma 7 päeva pärast peale Nuvaringi asetamist. Dr kadastik