Looteanatoomias soo lubamine 22.03.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen rase ja nädalaid on mul 19+6, eile käisin looteanatoomias ja arst küsis peaaegu kohe, kas soovite sugu ka teada saada, loomulikult olin rõõmus ja arst ütles, et tüdruk tuleb teil. Näitas ka, et vaadake, siin on häbememokad, vasakul ja paremal. Lõpuks kui hakkasime mehega ära minema, küsisin veel üle, et kas ikka kindlalt tüdruk, siis selle peale vastas arst, et eksimisvõimalus jääb alati! Siit ka minu küsimus Teile, kas tõesti võib veel tüdruk ka poisiks muutuda, ometi kui nägin ise, et seal jalgevahel midagi ei olnud rippumas ja arst ise ka rõõmsalt ütles, et saate tüdruku, aga pärast ikka taganes millegipärast. Kas 19+5 nädalaks peaksid olema juba välja kujunenud poiste sugutunnused?. Uh oli muidu 4D ja kestis väga pikalt, loodan, et oleks pidanud ju nägema poiste soo tunnuseid selle pika uurimise järel, pisike liigutas väga palju ja jalgu koos ei hoidnud. Mis Te arvate, kas saab kindel olla nendeks nädalateks, et kummast soost laps on või võivad poisi soo tunnused ka hiljem tekkida? Tahaks nüüd ju väga, et tegu ikka tüdrukuga, kui arst nii lubas. Kas saab arst näidatud häbememokkadest saada hiljem hoopis poisi sugutunnus? Või on LA ikka piisavalt täpne, et selleks ajaks juba aru saada, kummaga tegu? Väga Teie vastust ootama jäädes M.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega on tegemist tüdrukuga, ,kuid alati on eksimise võimalus, aparaat ei pruugi iikka 100% näidata. Loomulikult on suguorganid lapsel olemas ja see enam ei muutu, kuid ultraheli on ju abimeetod meditsiinis ja ei pruugi igakord kindlalt näidata. Mõjutavad faktorid on nt loote asend, organite suurus ja ka arsti kogemus. Dr kadastik