Isaduse tuvastamine raseduse ajal 21.03.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olen rase 6. nädalat ja arsti sõnul on kõik korras.
Kuna olin vahekorras 2 erineva mehega nädalaajalise vahega, ei tea ma, kumb neist võiks olla isa ja siit tuleneb ka minu küsimus, et kui teha lootele isadustest, siis mida isa tegema peaks - kas ka tema peab proovi andma (mis kujul) või kuidas see täpsemalt käib ?
Loen internetist, et raseduse katkemise oht on 1 - 4 %, kui selline protseduur ette võtta. Kas oskate öelda, kui palju protsentuaalselt on katkemisega lõppevaid juhtumeid? Ja kui vastav protseduurr teha, kas katkemisoht on mingil ajaperioodil või kuni raseduse lõpuni välja?
Ja kas oskate ka öelda, mis hinnaklassi jääb Elite kliinkus (Tartus) isadustesti tegemine raseduse ajal?

Vabandan, kui jutt sai segane, kuid loodan, et saate mind aidata ja tuua selgust minu mõtetesse!

Tänades, E.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Isadustesti Elites ei tehta. Informatsiooni selle kohta saab anda geneetika keskus ja konkreetselt tegeleb sellega Gunnar Tasa. Geneetikakeskuse tel 7319491 , 7319494. Praktliliselt näeb see välja nii,et peaks teil raseduse ajal võtma loote koorionbiolpsia ja mõlema mehe vereproovid. Katkemise oht on olemas nagu te ise lugesite ja see peaks kehtima esimesete päevade kohta kuni nädal. Hilisemalt raseduse katkemit selle protseduuri tagajärjel on vähe tõenäoline. Samas kui kliinilist näidustust teil ju raseduse jätkamise või katkestamise suhtes pole, siis protseduuri otstarbekuse suhtes otsustatakse individuaalslet. Dr Kadastik