Raseduse viimased nädalad 17.03.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Raseduse 38. nädal, kas on normaalne, kui kõht kogu aeg koriseb? See hakkab juba häirima, jalad, puusad valutavad, alakõhus on pidevad valud, mis vahepeal on paremal, siis vasakul küljel ja naba alt valutab juba kaks nädalat. Kas see on ka normaalne - olen rase, aga kõhtu pole ollagi. Võib kõhu korin olla millegist muust tingitud? Saaksite öelda, mis võivad raseduse viimaste nädalate tervisehäired olla? Olen esmasrase ja võhik selle koha pealt.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 32-aastane. Ma ei ole teid küll kunagi näinud, aga kui diagnoos raseduse 38. nädal on püstitatud naistearsti poolt, siis on kirjeldatud ebamugavused normaalsed. Ärge asjatult muretsege, püüdke võtta rasedust ja sünnitust kui privileegi ja parimat positiivset kogemust oma elus.
Täiskantud rasedus on 37+1 kuni 41+6. Varsti lähete sünnitama. Ehk oletegi juba sünnitusmajas? Andke ka mulle teada.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt