Suguhaigus raseduse ajal 19.01.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen rase 26. nädalat. 10. nädalal tehti proovid enamusele suguhaigustest. Selleks võeti verd ning uriinianalüüs. Tupest võeti vaid PAP-analüüs. 10. rasedusnädala seisuga olid kõik vastused negatiivsed. Tekkis küsimus, et juhul kui partner on truu, kas siis võib olla rahulik, et rasedusega ei löö mõni suguhaigus välja. Sama partner olnud 10 aastat. Ütlen veel juurde et umbes kaks aastat tagasi läbis ka tema põhjalikud uuringud meestearsti juures (viljatuse kahtlus) ning ei avastatud midagi. Juhul, kui mul on praegu ilmnenud sümptomid suguhaigusele, kas on võimalik, et haigus on end minu organismis vaos hoidnud ning nüüd 10 aastat hiljem ja raseduse ajal välja lööb? Kas see on lihtsalt teoreetiliselt võimalik. Mul on ka varsti arstiga kokkusaamine ja Te ei pea muretsema, et ma vajadusel ravita jään, aga mind huvitab teoreetiliselt, kas see on võimalik, et olen aastaid põdenud suguhaigust, mis end nüüd rasedusega ilmutab? Sümptomid on muidu klamüüdiale sarnased. Ning kas vereproov ja uriiniproov on üldse kõige adekvaatsemad, et tuvastada nt. klamüüdia?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te olete 10 aastat elanud ühe mehega koos ja ka mees olnud truu, siis ei ole võimalik kusagiölt suguhaigust saada. Väga teoreetiline võimalus on et kunagi kui üldse olete põdenud klamüüdiat ja nüüd raseduse ajal lööb välja, siis teie rahustuseks tehke tupst analüüs . Verest võib määrata antikehad ka, siis näitab, kas on kunagi olnud või ei. antud haigust. Lugupidamisega Ülle Kadastik