Veritsus pärast sünnitust 10.01.11 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

30.08.2010.(laps sündis)
4kuud 1 nädal ja 4 päeva sündis meie perre laps erakorralise keisriga. Põhjuseks oli toodud, et avatust polnud ja laps valesti vajunud.
Mure aga päevades.
Pärast sünnitust kestsid päevad kokku 8,5nädalat. Selline õrnemapoolsem veritsus ja samas osadel päevadel suurem, koos klompide ja vere nirega.
28.oktoober oli mul sünnitusjärgne kontroll, sel hetkel oli vaid järel kerge määrimine ja arst ütes, et kõik on korras ja kirjutas mulle välja rasestumisvastased tabletid nimega Cerazette.
Ning ütles, et hakkaksin neid võtma, kui päevad algavad.
31.oktoober algasid päevad ning hakkasin tablette tarvitama. Sellele järgnes tugev verejooks koos klompidega. Vahel oli kerge pea pööritus.
Kestis kokku 2,5nädalat umbes.
18.-27. november oli õrn määrimine ja seda siis kuni ühe lehe lõpuni.
Kui hakkasid taas päevad, kestsid kokku 8 päeva.
6.detsember algasid uuesti päevad ja kestsid paar päeva ja ülejäänud aeg oli kergem veritsus ja siis õrn määrimine ja nii see on jätkunud tänaseni. Veritsus koos klompidega 2-4 päeva ja siis lihtsalt määrimine.
Mainin ära, et laps on rinna toidul ja õrnadel määrimistel on toimunud vahekordi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kirjast selgub, et olete 22-aastane.
Tegemist on tüsistunud sünnitusabi anamneesiga, kuna keiserlõige on patoloogiline (operatiivne) sünnitus. Veritsust peale sünnitust 2 kuu jooksul nimetatakse lohhia vooluseks ehk lohhiateks, sünnitusjärgseks vereseguseks vooluseks, see ei olnud menstruatsioon ehk nn. "päevad".
Rinnaga toitvatele emadele mõeldud ühefaasilisi pille ehk minipille Cerazette võinuks hakata tarvitama koheselt, kui tekkis vajadus hoiduda soovimatust rasedusest. Cerazette pille tuleb tarvitada järjest, skeemi 28+28 järgi.
Soovitused:
1) broneerige koheselt plaaniline aeg oma perearstile, rääkige pikast veritsusest keiserlõike järgselt; suure tõenäosusega ordineerib perearst kliinilise vereanalüüsi ja kontrollib hemoglobiini sisalduse veres; kehvveresusega ehk aneemiaga on tegemist siis, kui hemoglobiin on alla 110, siis vajate ravi;
2) kui hemoglobiini sisaldus veres on alla 110, siis vajate ka korduvat günekoloogilist kontrolli veritsuse või m tsükli häire põhjuste selgitamiseks;
3) tarvitage minipille Cerazette kuni rinnaga toitmise lõpetamiseni, ajalise ja normkaalulise lapse puhul kuni 10 kuud; skeem 28+28+28...ilma pausideta;
4) kui olete rinnaga toitmise lõpetanud, siis võite üle minna madaladoosilistele esmavaliku ja uutele kombineeritud antibeebipillidele või vahenditele nagu T.Mercilon või NuvaRing, www.naistering.ee;
5) olete infosulus, vajate nõustamist, võiksite pöörduda ämmaemandate emadekooli loengutele sünnitusmajade juures;
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt