Vermox ja raseduse planeerimine 25.11.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Perearst kirjutas välja nii mulle kui ka mu mehele 2-päevase Vermoxi kuuri. Planeerime ka rasedust - kas see oleks vajalik nüüd mõneks ajaks edasi lükata (kui jah, siis kauaks)? Kui kaua püsib Vermoxi mõju organismis?
Ette tänades,
R.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Info www.raviminfo.ee lehelt:
Vermox on näidustatud Enterobius vermicularis’e (naaskelsaba), Ascaris lumbricoides’e (solkmed), Trichuris trichiura (piuglane), Ancylostoma duodenale või Necator americanus’e (kidaussid) poolt õhjustatud ühe infestatsiooni või segainfestatsioonide raviks.
Eriline ettevaatus on vajalik ravimiga Vermox:
Võtke alati Vermoxit täpselt nii, nagu arst on teid juhendanud ja pidev meditsiiniline jälgimine on
vajalik kuni sümptomite taandumiseni (nt tuleb uurida väljaheidet).
Rasedus ja imetamine.
Enne ravimi kasutamist pidage nõu oma arsti või apteekriga.
Kui te olete rase või toidate last rinnaga, rääkige sellest oma arstile, sest raseduse ja rinnaga toitmise ajal võib Vermoxit võtta vaid erandjuhtudel vastavalt arsti juhistele.

Kuna rasedatele on Vermox lubatud vaid erandjuhtudel, siis oleks arukas enne lahendada terviseprobleem, lasta mööda vähemalt üks menstruatsioon ning siis rasestuda.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt