Dalacini kreem ja rasedus 23.11.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Arst määras mulle ravi Dalacini kreemiga stafülokoki vastu emakakaelal. Enne ravi alustamist aga avastasin, et olen rase (5-6. nädal). Küsisin arstilt, kas tohin ravi teha ja arst soovitas kindlasti teha, kuna Dalacini kreemi tohtivat raseduse ajal kasutada. Usaldan oma arsti küll, aga pakendi infolehel oli kirjas, et raseduse esimesel trimestril tohib Dalacini kasutada vaid äärmisel juhul. Nüüd olengi nôutu, kuidas toimida, tahaksin olla kindel, et ei kahjusta kuidagi loodet, aga samas pôletiku välja ravida.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Dalacin kreemi võib raseduse ajal teha. Ei ole tõestatud ,et oleks kahjulik tome lootele. Dr kadastik