Zolofti kasutamine ja rasestumine 01.10.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Planeerime rasedust juba 6 kuud. Eelnevalt on olnud kolm rasedust - 1 peetumine ja kaks katkemist, kuid ühtegi sünnitust pole. Avastati mul progesterooni puudulikkus ja võtan raviks duphastoni - 2tbl päevas 10 päeva tsükli teises pooles. Mees on samuti uuritud ja temaga kõik korras. Tarvitan ka AD Zolofti ja tekkis küsimus, kas Zolofti kasutamine takistab kuidagi või raskendab ka rasestumist? Kas on üldse lubatud võtta Zolofti koos duphastoniga? Kas minu puhul võib Zolofti tarvitamine põhjustada ka raseduste katkemist ja peetumist?
Suur aitäh Teile.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist on korduvate raseduste iseenesliku katkemisega. Seetõttu soovitan pöörduda selle patoloogia tipp-asjatundja meditsiiniteaduste doktorikraadiga dr. Kristiina Rulli poole Tartus. Kasutage otsingumootoreid. Kirjutage talle kristiina.rull@kliinikum.ee ja paluge panna end vastuvõtu järjekorda.
Tema otsused on ülevad. Kahjuks ei selgu depressiooni põhjus, miks on AD ravi vajalik. Ehk ongi raseduste mitteväljakandmistega seotud?
Zolofti kõrvaltoimeid saate lugeda www.raviminfo.ee lehelt.
Seniks soovitan tarvitada Livol Multi Total vitamiine naistele ja meestele, foolhapet.
Broneerige aeg dr. Kristiina Rulli vastuvõtule.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt